English | Dutch

News and Events

Jaarverslag 2016, Dr. Reijntjesdovenschool, Sri Lanka

Jaarverslag  2016, Dr. Reijntjesdovenschool, Sri Lanka

*De eerste 2 weken van het nieuwe jaar waren de dove studenten nog elke dag bezig met de dans- oefeningen voor de grote uitvoering in Colombo op 14 januari, waar president Sirisena de hoofd gast zou zijn. De studenten zorgden voor een fantastische show, bijna niemand van het publiek had door dat hier dove kinderen dansten! Alle televisiezenders waren aanwezig. De Nederlandse Ambassadeur, Mevrouw Joanne Doornewaart (zij is de Patron van onze Dovenschool) was ook een van de aanwezige ere-gasten.

*Eind januari kwamen Simon en Jaap (al vele jaren sponsors) voor de 25-ste keer naar Sri Lanka en bezochten onze Dovenschool weer. Ze zijn jaarlijkse gasten en brengen steeds hele originele kadootjes mee voor de leerlingen.

*Op 2 februari vierden we het 32-jarige bestaan van de Dr. Reijntjesdovenschool met een maaltijd  “Dana” voor 6 monnikken en een lunch voor de leerlingen, stafleden en trustleden.

*Een Nederlands echtpaar, Mieke en Hans Husken, vanaf 1984 sponsors van onze dovenschool, logeerden een week lang in de school om bezig te kunnen zijn met de dove kinderen en mee te helpen met de werkzaamheden in de school. Inmiddels kwamen ook Nelda en Ties van Tuijl op bezoek, de mensen die meehielpen met de renovatiewerkzaamheden in de school, 3 jaar geleden. Samen met een groep van 8, (ook Lineke en Ad) brachten we een prachtige dag door op de Estate in Matugama.

*Op 9 februari organiseerden we een schoolreis op verzoek van onze gasten: Nelda en Ties van Tuijl. We bezochten een oude tempel boven op een berg met een reuzen Boeddhabeeld en daarna naar de prachtige Botanische Tuinen bij Avissawella. De leerlingen waren erg enthousiast en ook de gasten genoten van de mooie dag.

*De jaarlijkse beklimming van Adam’s Peak werd dit jaar niet alleen door de oudste jongens ondernomen, maar deze keer gingen ook 3 meisjes mee! Ze kwamen vol spierpijn maar met enthousiaste verhalen terug.

*Ine Lems is elk jaar onze vaste gast om een paar weken met de dove leerlingen door te brengen en een schoolreis/excursie met hen te organiseren. Deze keer gingen we eind februari met de bus naar het gerenoveerde Nationale Museum in Colombo, daarna naar het nieuwe Munten Museum in Fort, waar nog veel Nederlandse Munten uit de Nederlandse Periode in Sri Lanka waren te zien. We beklommen ook nog de hoge tempel bij de haven met een uniek uitzicht over Colombo. Onze lunchpaketten werden in de Dierentuin van Dehiwala gebracht waar een mooi park is om rustig te kunnen eten en er is bovendien een icecream barretje aanwezig. Zo genoten de kinderen van alle dieren en tot slot zich nog even uit te leven in de grote speeltuin.

*Op 4 maart kwamen Barbara Lems ( Secretaris van de Nederlandse  Stichting) met Pieter en de 2 kinderen: Jasmijn en Floris naar Sri Lanka en bezochten de Dovenschool. De leerlingen gaven een mooie drama show en vooral de clowns vielen erg in de smaak bij de kinderen.

*Dit jaar werd op 9 maart de verjaardag van de principal gevierd met de leerlingen met een “Fun Day” met springkastelen, clowns, een suikerspin, soft drinks en heerlijke hapjes in de schooltuin.

*Mevrouw Joanne Doornewaart, de Nederlandse Ambassadeur in Sri Lanka en tevens de Patron van onze Dovenschool, bracht een bezoek aan de Dr. Reijntjesdovenschool op 23 maart. Ze werd verwelkomd door een groep Kandyan dancers van de School.

*Nadat de test week voorbij was in april, genoten de kinderen van de Nieuwjaarsspelletjes, voordat ze op vakantie naar huis vertrokken.

*In mei trouwde onze teacher Samupthika. Een deel van de stafleden gingen naar de bruiloft en de andere groep was aanwezig bij haar “Home Coming”.

*Eind mei kwam Sari, een Nederlandse vrijwilligster om 5 weken te helpen in de school. Ze ging in Sri Lankaanse saree met de stafleden mee naar de bruiloft van Champika (matron) in Matugama in juni. In Nederland had Sari geld ingezameld voor diverse behoeftes in de school en voor een schoolreis. Op 29 juni gingen we in een bus op reis naar Pinnawela, naar het olifantenweeshuis. Een interessante plaats waar veel is te zien. Daar vlakbij is een authentiek Sri Lankaans dorp nagebouwd met modderhutten, een pottery, weeftoestellen, rijstvelden, maar de kinderen genoten het meest van een slangenbezweerder met 2 reuzen slangen en een gekleed aapje op de fiets die allerlei kunstjes uitvoerde. Iedereen begon te gillen toen hij een grote python slang om Sari’s schouder legde. Zij bleef doodkalm, maar verrast staan……….

*Teacher Ruvini vierde haar 25-jarige jubileum als een teacher in onze school op 1 juli. Bij deze ceremony namen we tevens afscheid van Champika (matron) en van Sari.

*Op 10 juli waren tien van onze leerlingen uitgenodigd voor een speciale drawing work shop in het Mount Lavinia Hotel. Een groep Engelse artiesten/schrijvers hadden het georganiseerd. Onze leerlingen kregen veel aandacht van het publiek  door hun tekentalenten. Ze wonnen de tweede prijs.

*Er kwamen weer wat bezoekers uit Nederland in augustus. Ali, Jan Willem en Nilu en ook Patricia en Jan Top. Patricia bleef als volunteer helpen tot eind oktober. Ook kregen we bezoek van de Nederlandse Ambassadeur, Mevrouw Joanne Doornewaart met een hele speciale vriend: Dhr. Andre Haspels uit Den Haag. Jaren geleden (in 1987)werkte hij op de Nederlandse Ambassade in Colombo en sindsdien hebben we contact gehouden. Hij sponsorde  n.l. een van onze leerlingen en op dit moment sponsort hij nog steeds een doof kind van de dovenschool.

*We namen afscheid van teacher Latha op 1 september. Ze heeft 27 jaar in onze Dovenschool gewerkt en werd erg gerespecteerd. Ze was al bijna 2 jaar ziek en moet nu rust nemen.

*Deze maand  kregen we bezoek van een team van een Organisatie uit Zuid Korea. Ze gaven 2 Graphic Design Computers, gereedschap voor het Agriculture Project en 3 maanden salaris voor de instructor. Ze waren geinteresseerd in de Estate en daarom brachten we samen een bezoek aan Matugama.

*Eind oktober namen een groep van onze studenten deel aan een “Beach Cleaning Project” op de Mount Lavinia Beach, samen met Janaka, onze Yoga/Art teacher.

*De Graphic Design cursus begon op 31 oktober met 8 studenten o.l.v. Pathum.

*Op 6 november hadden we de jaarlijkse Sport Meet van de Lions Club. Het was zoals ieder jaar een bijzondere dag met veel acties en de leuke “fancy dress show”. We vielen weer goed in de prijzen. Dit jaar bestond de Lions Club 100 jaar en daarom kreeg ieder Instituut dat deelnam als verrassing een koelkast!

*Op 11 november trouwde Mudithe de Silva met Hiruni. Bij de “Home Coming”, twee dagen later, waren alle stafleden en de oudste leerlingen uitgenodigd.

*Op de laatste schooldag in december 2016 hadden we alle ouders uitgenodigd voor een dans concert door de kinderen, we hadden een grote tentoonstelling opgezet met al het teken en art werk van de kinderen en er was een oudervergadering.  Alle bezoekers werden goed verzorgd met hapjes, drankjes en een heerlijke lunch. Iedereen ging daarna blij en tevreden naar huis.

 

Graag willen we alle sponsors en donateurs van onze Dovenschool heel erg hartelijk bedanken voor hun support voor 2016. Zonder al deze aardige mensen kunnen we de Dovenschool niet draaiende kunnen houden.

De blije gezichten van de kinderen maakt iedere bezoeker van de school enthousiast.

 

Zie ook onze bijzondere school website: www.schoolforthedeaf.lk

 

Vanaf 1-01-2016 heeft de Dr. Reijntjes School for the Deaf in Sri Lanka de ANBI Status ontvangen! Dat betekent dat de donaties aan de Dovenschool van de belasting kunnen worden afgetrokken, zowel in Nederland als in Sri Lanka.

 

Met hartelijke groeten,

 

Tineke De Silva, Stafleden en dove leerlingen.

 

Dr. Reijntjes School for the Deaf,

14/2, Andiris De Silva Mawatha,

Rawatawatta, Moratuwa,

Sri Lanka

Tel: +94-11-2655786

Mail: tineke@panlanka.net

Web: www.schoolforthedeaf.lk

              

            

            

 

Leave a Reply